Saarte Filmifondi toetatud Madli Lääne lühimängufilm „Ääremängijad“ esilinastub Odense rahvusvahelisel filmifestivalil Saaremaa Minusaaremaa.ee

Saarte Filmifondi toetatud Madli Lääne lühimängufilm „Ääremängijad“ esilinastub Odense rahvusvahelisel filmifestivalil

EFTA-võitja Madli Lääne uue lühimängufilmi „Ääremängijad“ (endise tööpealkirjaga "Ohtlik piir") maailma esilinastus toimub suve lõpus Odense rahvusvahelisel filmifestivalil Taanis. OFF24 rahvusvahelisse võistlusprogrammi valiti 4140 filmi hulgast 52 lühimängufilmi 39 riigist.

Saaremaal Harilaiul filmitud lühifilmis „Ääremängijad“ satuvad kolm teismelist pingelisse kolmnurka. Kogenematud noored ei julge oma piire kehtestada ja olukord väljub kontrolli alt. Õhku jääb küsimus - kes on süüdi, kes on ohver? Osatäitjatena teevad oma esimesed filmirollid Aleksandra Saar, Rasmus Roopõld ja Tristan Ruusmaa.

Stsenarist-režissöör Madli Lääne sõnul tõukus „Ääremängijate“ idee tõsielusündmusest, mis suunas teda võimumängudest tekkinud vägivallaahelat lähemalt uurima. „Nii mulle kui ka noortele näitlejatele oli päris suur väljakutse balansseerida tegijatena samuti õhkõrnal piiril. Saime näitlejatega koos pikalt proove teha, üheskoos nuputada ja otsida,“ avab režissöör filmi valmimise protsessi ja loodab, et nende omavaheline usaldus ja sünergia on ka ekraanile jõudnud.

Täna programmi avalikustanud lühifilmifestival OFF toimub sel aastal 49. korda. Tegemist on ühega 29st filmifestivalist, kus valitakse kandidaat Euroopa Filmiauhinnale parima lühifilmi kategoorias ning nelja põhivõistlusprogrammi võitjad kvalifitseeruvad ka Oscarile kandideerimiseks. Taani vanim filmifestival toimub 26. augustist kuni 1. septembrini.

„Madli Lääne on teinud julge teemavaliku ja uurib oma uues lühifilmis halli alla, kus jooksevad teismeliste mängu, flirdi ja vägivaldsuse vahelised ähmased piirid - sealjuures näpuga osutamata ja pooli valimata. Olen väga rõõmus, et Odense filmifestival tegi samuti julge valiku ning see võrdlemisi laetud teemal film esilinastub ühel tugevaimatest Euroopa lühifilmifestivalidest,“ on filmi produtsent Marianne Ostrat elevil.

Madli Lääne võitis 2023. aastal „Kallite reisijatega“ parima lühifilmi EFTA. „Ääremängijate“ operaatoriks on „Savvusanna sõsarate“ eest kaks rahvusvahelist auhinda ning EFTA pälvinud Ants Tammik. Filmi kunstnik on Ketlin Kasar, kostüümikunstnik Neoon Must, grimmeerija Tiina Leesik, monteerijad Patrick Antonjuk ja Szilvia Ruszev, helirežissöör Joonas Taimla. „Ääremängijate“ produtsent on Marianne Ostrat („Savvusanna sõsarad“, „Öölapsed“) ning tootja Alexandra Film. Filmi rahvusvahelisi leviõigusi esindab Belgia müügiagentuur Radiator IP Sales.

Filmi tootmist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Saarte Filmifond, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituut ja Kultuuriministeerium COVID-toetusmeetmest.


„Ääremängijad“ sotsiaalmeedias: 

Facebook: facebook.com/junglelaw.shortfilm

Instagram: instagram.com/junglelaw.shortfilm

Odense rahvusvahelise filmifestivali kodulehekülg: filmfestival.dk/en/

 

JungleLaw STILL (c) Ants Tammik _ Alexandra Film.jpg

Kaader filmist

Ole kursis Saaremaa uudistega

Küsimused ja ettepanekud

SA Saare Arenduskeskus

www.sasak.ee
info@sasak.ee
+372 452 0570

Toetavad

Minusaaremaa.ee - Saaremaa info. Sündmused, töökuulutused, kinnisvara Saaremaal