Facebook Pixel
Moskva andis heliseva teatepulga üle Zagrebile Saaremaa Minusaaremaa.ee

Moskva andis heliseva teatepulga üle Zagrebile

23. juuli 2019

Eile Kuressaares Thule Kojas avatud 12. Saaremaa ooperipäevadel allkirjastas Eesti Kontsert lepingu Zagrebi Horvaatia Rahvusteatriga, kes toob tuleval aastal Saaremaale viis erinevat lavastust. Eilsest on müügil ka kõikide etenduste piletid.

Zagrebi teatri itaallasest muusikajuht Marcello Mottadelli tõdes, et välismaal itaalia ooperiklassikat juhatades tunneb ta end kultuurisaadikuna, aga kodumaal dirigeerides tunneb end nii väikese ja tähtsusetu teenrina. Mottadelli jaoks, kes muide elab Como järve ääres ja kelle naabriks on filmistaar George Clooney, on Eesti ja Saaremaa huvitav väljakutse, mille nimel teater on juba mõnda aega ettevalmistusi teinud.

Huvitav on kindlasti Gioachino Rossini ooper “La donna del lago” (Järvenaine), mille lavastaja ja üks peaosaline on kuulus Horvaatia kontratenor Max Emanuel Cenčić. Partii on algupäraselt kirjutatud metsosopranile ning meesterahvas astub selles üles esmakordselt. Mottadelli märkis ära ka Gaetano Donizetti ooperi “Lucia di Lammermoor”, mille lavastab legendaarne Itaalia lavastaja ja teatrikunstnik, 89-aastane Pier Luigi Pizzi. 

Eesti Kontserdi juhatuse liige Kertu Orro ütles, et Saaremaa ooperipäevad on Eesti festivalide reas väga tähtsal kohal. Ja jutud ooperipäevade Haapsallu kolimisest võib rahulikult ära unustada. Ta lisas, et festivali ettevalmistamisel tehakse ideede tasandil eeltööd viie ja konkreetsete plaanidega kolme aasta perspektiivis. Seepärast on näiteks eilsest Saaremaal külas 2021. aasta ooperipäevade peaesineja nn luurerühm, mis tutvub festivali korralduse ja tehniliste võimalustega.

änavuste ooperipäevade kulminatsiooniks on kindlasti Moskva Helikon Opera lavastuse “Mister Georg Ots” esietendus. Ooperipäevade kunstiline juht Arne Mikknentis, et Eesti Kontserdi inimesed on lugenud küll etenduse libretot, kuid mismoodi kogu tervik välja nägema hakkab, selgub alles esietendusel.

Helikon Opera kunstiline juht Dmitri Bertman ütles, et Georg Ots elas oma tohutu populaarsuse juures otsekui maski taga ja oli tegelikkuses väga üksildane inimene.

“Meie etenduses osalevad suurepärased artistid Eestist ja loomulikult Venemaalt, koor laulab eesti keeles ja etenduses kuuleb ka Georg Otsa enda häält,” avaldas Bertman.

Ooperipäevade ajalehest saame teada, et lavastus algab raadiouudisest. Kõlab teade, et uppuvalt laevalt pääses poiss, kes jõudis kaldani ujuda. Siin on otsene seos Georg Otsaga, kes tuli omal ajal Eesti meistriks ujumises. “Justkui Othello läks ta läbi tormi. Othello lugu algab tormiga ja Otsaga on sama lugu. Ta on kogu aeg võitluses stiihiaga,” selgitas Bertman.

Vaata galeriid!

Allikas: Saarte Hääl

Uudised

2. oktoober 2023

Järelevaadatav veebiseminar "Uue ajastu töökultuur ja tööõnn"

Vaata rohkem

29. september 2023

Ettevõtete süsiniku jalajälje hindamise programm 2023

Vaata rohkem

28. september 2023

Saaremaa Ettevõtlusakadeemia veebikoolitus "Sisuturunduse meistriklass" 17. - 18. oktoobril

Vaata rohkem

27. september 2023

KUTSE veebiseminarile "Uue ajastu töökultuur ja tööõnn", 2. oktoobril

Vaata rohkem

26. september 2023

KUTSE Saaremaa Ettevõtluspäeva konverentsile "Jäätmed kui ressurss?!", 5. oktoobril Thule Kojas

Vaata rohkem

19. september 2023

Saare maakonna ettevõtlusuudised - infokiri 20.09.2023

Vaata rohkem

15. september 2023

KUTSE Ettevõtlusnädala sündmustele 2. - 6. oktoobril

Vaata rohkem

9. august 2023

Saare maakonna ettevõtlusuudised - infokiri 10.08.2023

Vaata rohkem

9. august 2023

Saaremaa on rahvusvaheliselt tunnustatud roheline sihtkoht

Vaata rohkem

2. august 2023

Kutse messikülastusele: Free From Food & Health Ingredients, 21. - 23.11.2023 Amsterdam

Vaata rohkem

Ole kursis Saaremaa uudistega

Küsimused ja ettepanekud

SA Saare Arenduskeskus

www.sasak.ee
info@sasak.ee
+372 452 0570

Toetavad

Minusaaremaa.ee - Saaremaa info. Sündmused, töökuulutused, kinnisvara Saaremaal