Facebook Pixel
Moskva andis heliseva teatepulga üle Zagrebile Saaremaa Minusaaremaa.ee

Moskva andis heliseva teatepulga üle Zagrebile

23. juuli 2019

Eile Kuressaares Thule Kojas avatud 12. Saaremaa ooperipäevadel allkirjastas Eesti Kontsert lepingu Zagrebi Horvaatia Rahvusteatriga, kes toob tuleval aastal Saaremaale viis erinevat lavastust. Eilsest on müügil ka kõikide etenduste piletid.

Zagrebi teatri itaallasest muusikajuht Marcello Mottadelli tõdes, et välismaal itaalia ooperiklassikat juhatades tunneb ta end kultuurisaadikuna, aga kodumaal dirigeerides tunneb end nii väikese ja tähtsusetu teenrina. Mottadelli jaoks, kes muide elab Como järve ääres ja kelle naabriks on filmistaar George Clooney, on Eesti ja Saaremaa huvitav väljakutse, mille nimel teater on juba mõnda aega ettevalmistusi teinud.

Huvitav on kindlasti Gioachino Rossini ooper “La donna del lago” (Järvenaine), mille lavastaja ja üks peaosaline on kuulus Horvaatia kontratenor Max Emanuel Cenčić. Partii on algupäraselt kirjutatud metsosopranile ning meesterahvas astub selles üles esmakordselt. Mottadelli märkis ära ka Gaetano Donizetti ooperi “Lucia di Lammermoor”, mille lavastab legendaarne Itaalia lavastaja ja teatrikunstnik, 89-aastane Pier Luigi Pizzi. 

Eesti Kontserdi juhatuse liige Kertu Orro ütles, et Saaremaa ooperipäevad on Eesti festivalide reas väga tähtsal kohal. Ja jutud ooperipäevade Haapsallu kolimisest võib rahulikult ära unustada. Ta lisas, et festivali ettevalmistamisel tehakse ideede tasandil eeltööd viie ja konkreetsete plaanidega kolme aasta perspektiivis. Seepärast on näiteks eilsest Saaremaal külas 2021. aasta ooperipäevade peaesineja nn luurerühm, mis tutvub festivali korralduse ja tehniliste võimalustega.

änavuste ooperipäevade kulminatsiooniks on kindlasti Moskva Helikon Opera lavastuse “Mister Georg Ots” esietendus. Ooperipäevade kunstiline juht Arne Mikknentis, et Eesti Kontserdi inimesed on lugenud küll etenduse libretot, kuid mismoodi kogu tervik välja nägema hakkab, selgub alles esietendusel.

Helikon Opera kunstiline juht Dmitri Bertman ütles, et Georg Ots elas oma tohutu populaarsuse juures otsekui maski taga ja oli tegelikkuses väga üksildane inimene.

“Meie etenduses osalevad suurepärased artistid Eestist ja loomulikult Venemaalt, koor laulab eesti keeles ja etenduses kuuleb ka Georg Otsa enda häält,” avaldas Bertman.

Ooperipäevade ajalehest saame teada, et lavastus algab raadiouudisest. Kõlab teade, et uppuvalt laevalt pääses poiss, kes jõudis kaldani ujuda. Siin on otsene seos Georg Otsaga, kes tuli omal ajal Eesti meistriks ujumises. “Justkui Othello läks ta läbi tormi. Othello lugu algab tormiga ja Otsaga on sama lugu. Ta on kogu aeg võitluses stiihiaga,” selgitas Bertman.

Vaata galeriid!

Allikas: Saarte Hääl

Uudised

23. jaanuar 2023

Saare maakonna ettevõtlusuudised - infokiri 24.01.2023

Vaata rohkem

14. detsember 2022

Saare maakonna ettevõtlusuudised - infokiri 15.12.2022

Vaata rohkem

30. november 2022

Tulemused: Saare maakonna tegusate kodanike ja ühenduste tunnustamine 2022

Vaata rohkem

24. november 2022

Otseülekanne 25. novembril: Saare maakonna tegusate kodanike ja ühenduste tunnustamine 2022

Vaata rohkem

23. november 2022

Saare maakonna ettevõtlusuudised - infokiri 24.11.2022

Vaata rohkem

23. november 2022

Veebikoolitus 7. detsembril: Google Analytics 4 - üleminek uuele versioonile

Vaata rohkem

22. november 2022

Veebikoolitus: 7 sammu, kuidas alustada eduka Amazoni ettevõttega

Vaata rohkem

21. november 2022

Veebiseminarid: Tõhus energiajuhtimine ettevõttes

Vaata rohkem

1. november 2022

Saare maakonna ettevõtlusuudised - infokiri 02.11.2022

Vaata rohkem

27. oktoober 2022

Reklaamivõimalus talvises eriväljaandes "Sel aastal puhkan Eestis" 2022/2023

Vaata rohkem

Ole kursis Saaremaa uudistega

Küsimused ja ettepanekud

SA Saare Arenduskeskus

www.sasak.ee
info@sasak.ee
+372 452 0570

Toetavad

Minusaaremaa.ee - Saaremaa info. Sündmused, töökuulutused, kinnisvara Saaremaal