Kaunis Kodu 2019 võitjad Saaremaa Minusaaremaa.ee

Kaunis Kodu 2019 võitjad

Liisi ja Meelis Kuivjõgi, Maret ja Endel ning Priit Künnapi "Kadakakoda" ja Orbu talu Leedri külas

Saaremaa Eheda märgisega Kadakakoda kadakasiirup on teinud Orbu talu maailmakuulsaks. Kollane talumaja on kui väike päike keset Leedri küla, mis on andnud paljudele julgust alustada oma väikeettevõtlusega maal. Just Orbu talu koduköögist on saanud alguse Siirupiemandate tähelend. Ometi jääb neil aega ka taluaias toimetamiseks. Kevadel õitsevad siin tulbid- nartsissid, seejärel hullutavad oma lõhnaga sirel ja näärelehine roos, kesksuvel mitmevärvilised liiliad, sügisel on aed sügisastrite ja kukeharjade päralt. Lillede vahelt leiab põnevaid kive kui dekoratiivseid vorme.

 

Leili ja Vladimir Soidla eramu Nasva alevikus

Inglise stiilis liigirikkas aias püüab esimesena pilku eesaias paiknev astanguline värvikirev kiviktaimla. Tagaaeda tiigi kaldale on peitunud saunamaja koos romantilise silla ja vesiroosidega. Eriti kaunis on aed rododendronite õitsemise ajal. Siin leidub palju nii lehtdekoratiivseid- kui ka okkalisi puid ja põõsaid. Perenaisele meeldib katsetada paljude uute taimedega, samas ei ole ta unustanud ka vanaaegseid pojenge, flokse, murtudsüdameid, kukekannuseid. Pere ei ole pidanud paljuks hoida korras ka oma aiatagust ala. Ikka rõõmuks endale ja teistele.

 

Vaige ja Erik Keerbergi eramu Upa külas

Eramut ümbritsev pilkupüüdev ja liigirikas aed täis põnevaid taimekooslusi: rododendronid, okaspuud, roosid ja kõrrelised. Kõrghaljastust ja saaremaised uhkusi - kadakad - on siin püütud alles hoida nii palju kui võimalik. Samas on taimede vahel õhku ja ruumi. Üle madala kiviaia on aed vaadeldav ka möödakäijatele, olgu siis õhtupäikeses, hommikuses karguses või tänu aiavalgustitele ka öös.

 

Hindamiskomisjon:

  • Katrin Reinhold- vallavalitsuse haljastuse peaspetsialist
  • Veiko Viil-vallavalitsuse arenduse peaspetsialist
  • Reet Viira-MTÜ Saaremaa Kodukant juhatuse liige
  • Leo Filippov-MTÜ Eesti Saarte Kogu juhatuse liige
  • Pille Tänak- vabakutseline aiaeskpert
  • Tiina Jõgi-Hellamaa külastuskeskuse juhataja
  • Ariina Kollom-Ruhnu valla esindaja

 

Fotode autor: Valmar Voolaid

Nasva, Soidla1.jpg Nasva, Soidla2.jpg Orbu talu ja Kadakakoda.jpg Orbu1.jpg Upa, Keerberg1.jpg

Ole kursis Saaremaa uudistega

Küsimused ja ettepanekud

SA Saare Arenduskeskus

www.sasak.ee
info@sasak.ee
+372 452 0570

Toetavad

Minusaaremaa.ee - Saaremaa info. Sündmused, töökuulutused, kinnisvara Saaremaal